vecüzdan-logo
İşte Açık Bankacılığın Gerçek Faydaları
İşte Açık Bankacılığın Gerçek Faydaları
Bankalar ve finans kurumları bugünlerde sismik bir değişim geçiriyor.

Banka Müşterilerinin Değişen İhtiyaçları

İnsanlar artık her zamankinden daha eğitimli ve dijitalleşmiş durumda ve bankalarıyla bağlantı kurmanın yeni yollarını arıyorlar. Mali durumlarını yönetmek için kullandıkları hızla büyüyen uygulamaları diğer hizmetler havuzuyla kolayca entegre edilebilecek yenilikçi hizmetlere ihtiyaç duyuyorlar. Sonuç olarak, müşterilerin beklentileri artık hızla yükseliyor. Bankacılıktaki dijital dönüşümü önemli ölçüde hızlandıran koronavirüs salgını nedeniyle, internet bankacılığını ve diğer dijital kanalları kullanma olasılıkları artık çok daha yüksek ve bu da çoğu durumda şubeleri gereksiz kılıyor. Pandemi dönemi bittiğinde bile bu alışkanlıklar devam edecek görünüyor. Açık bankacılığın gerçek faydaları nelerdir sorusu gün geçtikçe merak uyandıran bir hal alıyor.

Bu durum açık bankacılık ve sürekli inovasyonun bir ihtiyaç olduğunu ve aynı zamanda günümüz bankalarının değişen müşteri ihtiyaçlarını karşılamaları, daha fazla katılım sağlamaları en önemlisi de gelirlerini artırmaları için muhteşem bir fırsat olduğunu gösteriyor.

Finansal kurumların bu yeni açık modele uyum sağlaması olanaklar dahilinde masraflı bir iş gibi görünebilir, ancak bu durum hem daha fazla bireysel müşteri çekmek, hem de ödemelerinde en son teknolojileri kullanmak isteyen müşterileri çekmek için büyük bir fırsat sunmaktadır.